WAKACJE Z DZIEĆMI – APARTAMENTY PRZYJAZNE DZIECIOM

3 maja 2023by admin

Każde wakacje z dziećmi są przede wszystkim pretekstem do wspólnego spędzania czasu, co w trakcie roku szkolnego jest często bardzo trudne przez natłok pracy, nauki i obowiązków. Ten magiczny czas, powinien być zatem zaplanowany z dużym wyprzedzeniem i należytą dokładnością. Wakacje zarówno z maluszkiem, jak i większym dzieckiem powinny być bezpieczne i ciekawe. Nie może być zatem mowy o braku możliwości skorzystania z ciekawych atrakcji, nawet w przypadku brzydkiej pogody.

CZYM SIĘ SUGEROWAĆ WYBIERAJĄC APARTAMENT NAD MORZEM?

Tak naprawdę nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy od zainteresowań dziecka, jego charakteru i usposobienia. Jednak bez względu na to, czy wybieramy się na wakacje w góry, czy nad morze, istnieje kilka uniwersalnych atrakcji i udogodnień, które powinny zadowolić każdego małego odkrywcę.

Lokalizacja – apartament blisko plaży

Dzieci niestety do najcierpliwszych nie należą, zatem dobra lokalizacja apartamentu to bardzo ważna kwestia. Jeśli jest on usytuowany w niewielkiej odległości od plaży, zdecydowanie zaoszczędzi to problemów i możliwych nieprzyjemności związanych z dojazdem.

Wyposażenie apartamentów

Pakując się na wakacje z małymi dziećmi, oczywiste jest, że nie mamy możliwości zabrania ze sobą wszystkich niezbędnych akcesoriów, np. łóżeczka, krzesełka do karmienia, czy małej wanienki do kąpieli. W takich sytuacjach najistotniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze apartamentu, jest jego wyposażenie. Rezerwując apartament, warto więc dowiedzieć się, jakie udogodnienia wchodzą w skład podstawowego wyposażenia, a co można wypożyczyć za dodatkową opłatą. Ponadto, jeżeli dzieci są małe i niezbędnego jest zabranie ze sobą wózka, warto sprawdzić, na którym piętrze znajduję się zarezerwowany apartament, a także, czy jest dostępna odpowiednio duża winda.

Basen na terenie ośrodka

Basen zawsze stanowi przyjemne udogodnienie dla rodziców i masę frajdy dla dzieci, jednak kwestie bezpieczeństwa powinny być w tym przypadku najważniejsze. Jeśli decydujemy się na wybór apartamentu z basenem, konieczne jest upewnienie się, że posiada on dodatkową, wydzieloną strefę dla małych dzieci, a także odpowiednio płytkie wejście do głębszej części basenu dla starszych dzieci.

Plac zabaw dla dzieci

Piaskownica i huśtawka to aktualnie za mało, aby zadowolić apetyt młodego odkrywcy, dlatego warto zadbać o to, aby apartament miał do dyspozycji odpowiednio wyposażony plac zabaw. Liczne zjeżdżalnie, bujaki, a także odpowiednio przygotowany i wydzielony teren z lianami, torem przeszkód i basenem z miękkimi kulkami to spory plus. Warto sprawdzić, czy na terenie znajdują się również ławeczki lub leżaki dla rodziców i opiekunów.

Wypożyczalnia rowerów

Na szczęście aktywny wypoczynek ponownie staje się najlepszą i najbardziej pożądaną formą spędzania wakacji. Poza możliwością wynajmowania rowerów w miastach, hotele i apartamenty często oferują takie udogodnienia na terenie obiektu, co zdecydowanie skraca czas poszukiwań odpowiedniej wypożyczalni, a także dojazdu do niej i wypełniania formalności, które zostały już załatwione wraz z zameldowaniem.

GDZIE WYBRAĆ SIĘ NAD MORZE Z DZIEĆMI?

Polskie morze oferuje tak liczne możliwości wypoczynku, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Świnoujście może poszczycić się jednymi z najszerszych plaż w Polsce, rozległymi trasami rowerowymi i latarnią morską. Z kolei Międzywodzie może pochwalić się jednym z najcieplejszych odcinków Bałtyku oraz płytkim wybrzeżem. Dziwnów to idealne miejsce dla lubiących rejsy statkiem oraz piękne piaszczyste plaże, a Ustronie Morskie może pochwalić się przepięknym parkiem krajobrazowym oraz licznymi atrakcjami dla lubiących aktywność fizyczną, m.in. ze względu na park linowy oraz paintball park.

Każdy nadmorski kurort kusi swoimi niepowtarzalnymi urokami, dlatego podczas wyboru miejsca na wypoczynek warto zastanowić się, jakie dodatkowe atrakcje będą interesowały nasze dziecko, z jakich najchętniej skorzysta, gwarantując sobie tym samym prawdziwe wakacje marzeń.