5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ODWIEDZIĆ USTRONIE MORSKIE

3 maja 2023by admin

Wakacje przez cały rok, czy to możliwe? Magiczne promenady, przytulne kawiarnie, piaszczyste plaże i urokliwe restauracje to zaledwie początek atrakcji, jakie mają do zaoferowania swoim mieszkańcom nadmorskie kurorty. Bez względu na to, czy planujesz tygodniowy wypad, czy wyjazd na stałe Ustronie Morskie nie przestanie zaskakiwać swoimi atrakcjami i niezwykłym urokiem. Poznaj 5 powodów, dla których warto odwiedzić to malownicze miejsce.

1. NIEPOWTARZALNY KLIMAT

Nie jest tajemnicą, że Ustronie Morskie to jedna z najładniejszych i zlokalizowanych najbliżej morza miejscowości w Polsce. Ma do zaoferowania około dziesięciu kilometrów plaży, a także jeden z najczystszych odcinków Bałtyku. Wartym do odnotowania atutem jest również niezwykły mikroklimat, który wspomaga walkę z chorobami układu oddechowego. To rybackie miasteczko, usytuowane jest na stromym klifie i kusi nie tylko atrakcyjnym położeniem, ale również bardzo popularnym parkiem krajobrazowym, który od lat wabi turystów jednymi z najpiękniejszych nadmorskich widoków w Polsce.

2. TROCHĘ ADRENALINY

Nie każda miejscowość może pochwalić się tak licznymi i niecodziennymi sposobami spędzania wolnego czasu jak Ustronie Morskie. Wszyscy, którzy poza bardziej konwencjonalnymi atrakcjami jak kino, restauracja, czy pole golfowe lubią poczuć dreszczyk emocji, nie będą się tu nudzić. Spragnieni odrobiny wysiłku fizycznego w miejskiej „dziczy” i znudzeni standardową siłownią, powinni odnaleźć się w świetnie zagospodarowanym parku linowym, którego atrakcje cieszą nie tylko starszych, ale również młodszych.

Dla lubiących nieco więcej adrenaliny Ustronie Morski ma w zanadrzu jeszcze jednego asa, jakim jest coraz popularniejszy w ostatnich latach paintball park. Poza samą rozgrywką i niezbędnym wyposażeniem uzupełniającym specjalnie przystosowany plac ma do zaoferowania przeszkody urozmaicające zabawę oraz miejsce na grilla, ognisko i pole namiotowe.

3. CAŁOROCZNE ATRAKCJE DLA NAJMŁODSZYCH

Jak każde miasteczko „wakacyjne” również tutaj nie brak specjalnych atrakcji dla najmłodszych, a kąpieliska i kręgielnie to zaledwie ich początek. Znudzone współczesną codziennością maluchy na pewno zainteresują się parkiem edukacyjno-rozrywkowym Western Park. Dzieci będą mogły poznać kulturę i zwyczaje kowbojów, stroje z epoki, narzędzia Indian, a pod opieką animatorów przeżyją niesamowitą przygodę w stylu prawdziwego dzikiego zachodu. Oczywiście dorośli również nie będą się tam nudzić! Organizatorzy zadbali o atrakcje dla całej rodziny jak na przykład nauka tańca kowbojskiego. Dodatkowym urozmaiceniem jest również lunapark objazdowy, który zatrzymuje się w centrum miasta i cieszy swoimi atrakcjami do późnych godzina nocnych, przez całe wakacje.

 

4. URBANIZACJA

Ustronie Morskie to przede wszystkim piękna, urokliwa i dobrze zurbanizowana wieś. Poza tak oczywistymi kwestiami, jak świetnie zorganizowana komunikacja miejska oraz doskonałe rozmieszczenie ścieżek rowerowych, zapewniające bezpieczeństwo i możliwość szybkiego przemieszczania się, ma do zaoferowania szereg innych udogodnień. Wszystko to pozwala na wygodne poruszanie się pomiędzy takimi strategicznymi punktami jak szkoła, sklepy, punkty gastronomiczne, plaża i atrakcje turystyczne. Zespół boisk sportowych oraz Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios, gwarantują aktywny wypoczynek przez cały rok. Z kolei, dla lubiących ciszę i spokój Ustronie Morskie zapewnia relaks w postaci wędkowania przy akompaniamencie śpiewu ptaków i szumu niezwykle czystej wody bogatej w najrzadsze gatunki ryb w Polsce.

5. ZABYTKI

Najciekawszymi elementami historycznymi miasta są Skansen Chleba oraz zabytkowe dęby. Skansen jest stylizowanym na XIX-wieczny budynek wykonany z bali i strzechy. Wnętrze jest oczywiście przepełnione maszynami używanymi dawniej w niemal każdym gospodarstwie domowym. Znaleźć tam można m.in. koła młyńskie, kołowroty i maselnice. Miejsce zapewnia również możliwość uczestniczenia w procesie wypieku chleba, a także jego degustację.

Ustronie Morskie to jedna z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych wsi w Polsce, pozwalająca nie tylko wypocząć, ale również zwolnić nieco tempo życia. Wyciszenie, równowaga i wewnętrzny spokój, jeśli czujesz, że brakuje ich w Twoim życiu, może to już czas, aby pomyśleć o zakupie domu w Ustroniu Morskim?