Najlepsze miejscowości nadmorskie na majówkowy weekend

3 maja 2023by admin0

Weekend majowy to dla wielu świetna okazja, aby nieco odpocząć, zregenerować siły, ale także pozwiedzać i poznać nowe miejsca. Polskie morze kusi i zachęca turystów przez cały rok swoimi walorami i dobroczynnymi właściwościami szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy temperatura sprzyja pieszym wyprawom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

MAJÓWKA NAD BAŁTYKIEM

Ogromnym plusem zorganizowania majowego wyjazdu nad morzem jest stosunkowo małe obłożenie obiektów noclegowych. Jak wiadomo, pogoda nad Bałtykiem bywa kapryśna, zwłaszcza późną wiosną, dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że idealnie spełniający oczekiwania apartament z widokiem na morze będzie nie tylko długo dostępny, ale również nieco tańszy, niż w późniejszym okresie.

Ponadto, w miejscowościach takich jak na przykład Rogowo, Kołobrzeg, Ustronie Morskie, czy Rewal, nie sposób się nudzić nawet przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Zarówno przy aktywnym, jak i bardziej leniwym wypoczynku, zdecydowanymi faworytami majowego wyjazdu są Rogowo i Ustronie Morskie. Oferują szereg atrakcji turystycznych jak Western Park, park linowy, Paintball, Muzeum Lotnictwa, Zaurolandia, przepiękne plaże oraz wiele przytulnych lokali gastronomicznych spełniających nawet najbardziej wymagające oczekiwania.

MAJÓWKA NAD MORZEM – GDZIE WARTO POJECHAĆ?

Wyjazd majowy warto organizować z wyprzedzeniem. Mimo iż obłożenie w tym okresie nie jest najwyższe, to często niższe niż w szczycie sezonu ceny mogą spowodować, że najbardziej atrakcyjne oferty rozejdą się błyskawicznie. Dobrze jest przemyśleć odpowiednio wcześniej, z jakich atrakcji chcemy skorzystać i jak planujemy spędzić swój wolny czas. Warto również przed planowanie odpowiedzieć sobie na pytania:

  1. Ile chcemy wydać na wakacje?
  2. Gdzie chcemy mieszkać?
  3. Jakie udogodnienia w wynajmowanym apartamencie nas interesują?
  4. Jaka lokalizacja będzie nas satysfakcjonować?

Jeśli będzie to pierwsza wizyta nad morzem, warto zastanowić się nad intensywnym zwiedzaniem większych miast jak Gdańsk, Gdynia i Sopot. Mnogość atrakcji turystycznych i zabytków sprawia, że bez względu na pogodę, nie można się tam nudzić. Jeśli jednak będzie to kolejna wizyta w nadmorskich miejscowościach, ciekawszym wyborem okażą się nieco mniejsze, lecz zdecydowanie nie mniej atrakcyjne miejscowości jak Rogowo i Ustronie Morskie. Mają one do zaoferowania spokój i poczucie intymności, którego brakuje w bardziej zatłoczonych miejscowościach. Majówka to również doskonały czas na odkrywanie nowych, bardziej dziewiczych fragmentów plaż, albo ustronnych, malowniczych miejsc rzadko odwiedzanych przez turystów.

Jeśli chodzi o miejscowości jak Rogowo, czy Ustronie Morskie, podczas planowania wyjazdu trzeba wziąć poprawkę na fakt, że wypoczynek będzie się nieco różnił od tego w szczycie sezonu. Pierwszą istotną różnicą może być mniejszy wybór lokali gastronomicznych. Sporo restauracji działa jedynie sezonowo, dlatego warto również zaopatrzyć się we własne jedzenie i zdecydować na wynajem apartamentu nad morzem, który umożliwi wygodne i komfortowe przygotowanie posiłków. Oczywiście, obie miejscowości posiadają świetne lokale gastronomiczne, które są czynne cały rok, konieczne jest jednak nastawienie się na wybór nieco mniejszy niż w przypadku wielkomiejskiego wypadu.

WEEKEND MAJOWY Z DZIEĆMI

Ponieważ weekend majowy to czas wolny od szkoły, wielu rodziców planuje spędzić go razem ze swoimi pociechami. Wynajem odpowiednich apartamentów nad morzem to kluczowa sprawa. Jeśli miejsce, w którym planujemy spędzić urlop, nie ma odpowiednich udogodnień, m.in. placu zabaw, czy gier planszowych, warto rozważyć inne miejsce lub zabrać więcej zabawek ze sobą. Majowa pogoda bywa zmienna i ciężko przewidzieć, w jakich warunkach będzie trzeba zorganizować czas wolny swoim pociechom. Tutaj również warto podać jako przykład miejscowości takie jak Rogowo, Kołobrzeg czy Ustronie Morskie, które posiadają liczne place zabaw, parki rozrywki i atrakcje, umilające pobyt w każdych warunkach pogodowych.

MAJÓWKA Z CZWORONOGIEM

Rodzinne wakacje nie mogą obejść się bez ukochanego czworonoga. Na szczęście coraz więcej hoteli i apartamentów posiada w swojej ofercie dodatkowe udogodnienia dla zwierząt. Jest to ogromny atut dla rodzin, które nie chcą narażać swojego pupila na wielodniową rozłąkę. Poszukiwania wymarzonego apartamentu powinniśmy zatem rozpocząć od ofert, w których obecność pupila będzie akceptowana, a następnie, warto również sporządzić listę atrakcji i miejsc, do których możemy śmiało udać się z czworonogiem, bez obawy o nieprzyjemne sytuacje. Coraz więcej restauracji i lokali gastronomicznych posiada również w swojej ofercie strefy dla zwierząt, gdzie każdy czworonóg będzie mile widziany.

Bez względu na formę i okoliczności, majówka nad morzem to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i odpoczynek, bez względu na to, czy podróżujesz samotnie, czy z całą rodziną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.burco.pl/wp-content/uploads/2023/04/buroc-logo-www-2-2.png
Rogowo, ul. Rezydencyjna 88/2, 72-330 Mrzeżyno

Jesteśmy na: