W jakich miejscowościach nadmorskich warto zainwestować w nieruchomości?

3 maja 2023by admin

Jeśli decydujemy się spędzić wakacje na terenie Polski, najczęściej wybieramy pomiędzy górami, morzem, a mazurami. Dlaczego? Pomijając większość statystyk dostępnych na łamach pism i stron branżowych oraz blogach tematycznych, wystarczy zapytać wśród znajomych i rodziny, by poznać najczęstsze preferencje i powody. Spokój, sielski klimat, separacja od przytłaczającego na co dzień miejskiego zgiełku. Z trzech wymienionych powyżej alternatyw, nad Bałtykiem możemy spotkać najwięcej nieruchomości inwestycyjnych. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się apart i condohotele. Poza przyjemnym i wyczekiwanym przez większość roku odpoczynkiem mają do zaoferowania kuracjuszom wysoki standard, piękne widoki i dobroczynny jod w powietrzu.

POLSKA I JEJ TURYSTYCZNE BUM

Dzięki coraz powszechniejszemu zjawisku dyfuzji kulturowej Polska przeżywa prawdziwy renesans, widoczny zwłaszcza w branży turystycznej. Wakacje nad polskim Bałtykiem stały się atrakcyjnym miejscem wypoczynku również dla naszych sąsiadów z Niemiec oraz turystów z Anglii, Skandynawii, a coraz częściej również z Japonii i USA. Do takich wniosków można dojść, monitorując wskaźnik natężenia ruchu turystycznego, który od kilku lat, rokrocznie prezentuje tendencje zwyżkowe. Można więc całkiem zasadnie założyć, że inwestycja w nieruchomości nadmorskie w tak malowniczych miejscowościach, jak na przykład Darłowo, Ustronie Morskie, czy Rogowo, są nie tylko pewnym zyskiem, ale i szybko zwracającą się inwestycją.

Kolejnym niewątpliwie istotnym czynnikiem, minimalizującym ryzyko inwestycji w nieruchomości nadmorskie jest coroczne podnoszenie stawek wynagrodzenia, a co za tym idzie również zamożności Polaków. Coraz więcej osób wybierając miejsce swojego urlopy wypoczynkowego, kieruje się nie tylko lokalizacją, ale również standardem i wysokim komfortem wynajmowanych apartamentów. Nowoczesne, przestronne nieruchomości to obecnie jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie alternatyw dla hoteli i pensjonatów.

GDZIE ZAINWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚĆ NAD MORZEM?

Nie jest tajemnicą, że im lepsza lokalizacja obiektu, tym większe nim zainteresowanie, a więc i zyski. Jeśli planujemy zakup apartamentu, który w dłuższym terminie ma stanowić źródło dochodów z najmu tymczasowego, najlepiej zainwestować w nieco droższe, ale i atrakcyjniejsze dla turystów nieruchomości. Istotnymi atutami będą oczywiście, bliskość plaży, centrum miasta, czy zabytków, ale również organizowane nieopodal imprezy kulturalne oraz festiwale muzyczne, urozmaicające wakacyjny pobyt i wypoczynek. Doskonałymi wyborami będą miejscowości takie jak:

  • Rogowo, które słynie z ciekawych imprez i festiwali.
  • Ustronie Morskie będące doskonałym wyborem na wakacje dla całej rodziny.
  • Kołobrzeg pozwalający na spokojny wypoczynek w jednym z 3 parków nadmorskich.
  • Jurata ze względu na swoje wyjątkowe położenie.

Obłożenie w powyższych i okolicznych miejscowościach nad morzem w sezonie wakacyjnym sięga od 80 do nawet aż 100%. Dzięki takim wynikom stanowią one jedne z najbardziej opłacalnych miejsc do ulokowania swojego kapitału inwestycyjnego.

GUSTA I PREFERENCJE – CZEGO OCZEKUJĄ KLIENCI?

Kiedy już zdecydujemy się na miejsce wakacyjnego wypoczynku, kolejnym istotnym wyborem będzie zarezerwowanie noclegu. Okazuje się, że metraż oraz styl wykończenia wnętrza nie jest nam obojętny. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się przytulne 2-pokojowe apartamenty, które przyciągają uwagę swoim stylowym i nowoczesnym wykończeniem, oraz komfortowym urządzeniem. Inwestycja w odpowiednie wyposażenie pozwoli wynajmującym nie tylko czuć się jak w domu, ale również zadba o zaspokojenie ich potrzeb, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zarekomendują apartament innym, a sami mogą stać się stałymi bywalcami.

Oprócz samego apartamentem bardzo ważne są dodatkowe udogodnienia ułatwiające logistykę, np. łatwy dojazd, lokalizacja blisko drogi, parking czy winda. Wartą do rozważenia niszą, jest również dostosowanie bazy noclegowej do wymagań rodziny podróżującej ze swoim pupilem. Ogródek lub sprzęt ułatwiający wakacje z ukochanym czworonogiem z pewnością podniosą atrakcyjność nieruchomości i zadbają o jej bardziej przyjazny odbiór co nie tylko odbije się większym zainteresowaniem wśród gości, ale również podniesie PR.