Czy warto inwestować w nieruchomości nad morzem?

3 maja 2023by admin

Dobra lokalizacja to podstawa na rynku nieruchomości. Nie jest tajemnicą, że w atrakcyjnej okolicy inwestycja jest o wiele bezpieczniejsza i bardziej zyskowna niż w przypadku nieciekawego obrzeża miasta, z którego w każde miejsce jest po prostu daleko. Na szczęście Polska jest krajem mogącym pochwalić się nie tylko pięknymi, ale i jednymi z najbardziej zróżnicowanych krajobrazów na świecie, dzięki czemu cieszy się niemalejącym zainteresowaniem przedsiębiorców. Jednymi z najpopularniejszych i najbardziej malowniczo położonych terenów inwestycyjnych są nieruchomości nadmorskie.

O TWOIM ZYSKU DECYDUJE PRZEDE WSZYSTKIM LOKALIZACJA

Przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu kapitału w nieruchomości, bardzo ważna jest analiza rynku. Lokalizacja, okolica – sąsiedztwo sklepów, lokali gastronomicznych, atrakcji, zabytków, czy po prostu analiza potrzeb potencjalnych konsumentów. Są to niezwykle istotne aspekty, które znacząco podniosą wartość inwestycji. Na szczęście nadmorskie tereny, jak np. Rogowo czy Ustronie Morskie są atrakcyjne przede wszystkim dzięki swoim walorom rekreacyjnym i wypoczynkowym. Lasy, morze oraz urokliwa urbanistyka przyciągają co roku niezliczone ilości turystów, którzy marzą o ucieczce od codziennego zgiełku i wyścigu szczurów.

Malownicze wybrzeża, bliskość lasów, plaży, czystsze powietrze i przede wszystkim potrzeba wypoczynku czynią inwestycję w nieruchomości nad morzem jednymi z najpewniejszych i mogących najszybciej zwrócić koszty z inwestycji. Stawiając na tak oczywiste zapotrzebowanie, jakim są wyjazdy wakacyjne, ograniczamy ryzyko związane z ewentualnymi stratami do absolutnego minimum.

MOŻLIWOŚĆ MIESZANEGO UŻYTKOWANIA

Inwestycja w atrakcyjną nieruchomość nad morzem dostarcza dwojakich korzyści. Podstawową jest oczywiście możliwość wynajmu dla zysku. Dobrze usytuowane mieszkanie z pięknym widokiem z całą pewnością zapewni zainteresowanie najemców przez cały rok. Drugą zaletą jest możliwość korzystania z nieruchomości jako wakacyjnego domku letniskowego. Dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest znaczne zredukowanie kosztów związanych z wakacyjnym wypoczynkiem, jak na przykład opłaty za hotel, a także zapewnienie wszystkich udogodnień i standardu mieszkaniowego, jakiego oczekujemy od urlopowego wypoczynku.

NIERUCHOMOŚCI NAD MORZEM – ZWROT WYNAJMU MIESZKANIA

Przeciętna wielkość mieszkania pod wynajem nad morzem waha się pomiędzy 35 a 60m2. Z kolei średnie ceny za m2 oscylują w granicach cen mieszkań w większych miastach jak np. Wrocław, Poznań czy Kraków. Oczywiście koniecznie trzeba wziąć pod uwagę fakt, że z roku na rok ceny nieruchomości rosną, a więc każdego roku taka inwestycja zwraca się w coraz większym stopniu.