Wielkanoc 2024 poza domem: Gdzie i jak spędzić święta wielkanocne w Polsce?

14 lutego 2024by admin

Chciałbyś spędzić święta wielkanocne w nietypowy sposób? Potrzebujesz chwili odpoczynku i wytchnienia, a święta to jedyny moment w roku, kiedy faktycznie mógłbyś nic nie robić? Nie chcesz stać w kuchni i przygotowywać potraw lub do późnych godzin sprzątać mieszkania? W takim razie wybierz się w niesamowitą podróż nad polskie morze. W artykule podpowiadamy, gdzie warto spędzić tegoroczną Wielkanoc z rodziną.

Święta wielkanocne w domu czy poza?

Święta w polskiej tradycji to przeważnie czas spędzany w gronie najbliższych. To moment, kiedy wszyscy zbierają się razem, wspólnie biesiadują i godzinami rozmawiają. W takiej sytuacji wiele rodzin staje przed poważnym dylematem – czy wypada wyjeżdżać na Wielkanoc poza miejsce zamieszkania? Bycie z dala od rodziny może dać do zrozumienia reszcie rodziny, że nie chcemy z nimi spędzić czasu chociaż raz do roku. Finalnie może to doprowadzić do niesnasek wśród najbliższych.

Co zrobić w takiej sytuacji?

Po pierwsze warto wyjść z inicjatywą i porozmawiać z resztą rodziny o swoich planach na ten rok i dać poczucie, że nie jest to spowodowane niechęcią do najbliższych, a potrzebą wytchnienia i zregenerowania sił.
Natomiast jeśli jesteś bardzo rodzinną osobą i nie wyobrażasz sobie spędzać świąt bez bliskich, możesz rozważyć wynajęcie całego domu lub mieszkania. W ten sposób możecie wszyscy wybrać się w malownicze miejsce, gdzie będziecie napawać się pięknymi widokami, świeżym powietrzem i wspólną obecnością.

Gdzie warto pojechać na Wielkanoc w Polsce?

Wiele osób na wyjazd wielkanocny obiera nadmorski kierunek. Nic dziwnego. Atmosfera, jaka panuje wiosną nad polskim morzem to idealna aura do zresetowania ciała i umysłu. Wypad będzie obfitował w spacery po leśnych ścieżkach, obserwację ptaków czy zabawę na plaży. Warto spędzić ten czas na relaksie w komfortowym hotelu lub zdecydować się na nocleg w nadmorskim apartamencie. Idealne miejsce na wypoczynek możesz znaleźć w Rogowie koło Kołobrzegu. Wielkanoc nad morzem w tym miejscu będzie obfitowała w wiele atrakcji. Warto sprawdzić także specjalne pakiety hotelowe, które oferują m.in. śniadanie wielkanocne, co wiąże się z wysokimi kosztami. Jeśli jednak stawiasz na ciekawsze doświadczenia i masz ograniczony budżet, warto spędzić Wielkanoc w wynajętym domku lub mieszkaniu. Cała rodzina będzie blisko, bez konieczności podziałów na pokoje hotelowe. Zbliżycie się do siebie, przygotowując wspólnie potrawy, a większa ilość rąk do pomocy, to mniej pracy. W ten sposób święta wielkanocne poza domem nie będą zbytnio odbiegać od tych w domu.

Jak spędzić święta wielkanocne w nad morzem?

Jeśli już postanowiłeś czy spędzasz święta wielkanocne w hotelu, czy w wynajętym domku – możesz pomyśleć o aktywnościach, jakie wspólnie podejmiecie. Bez względu na to, gdzie będziesz spać, możesz mieć dostęp do spa – w tym jacuzzi, sauny czy basenu. Większość hoteli udostępnia obiekty rekreacyjne dla wszystkich zainteresowanych osób. Wynajmując kwaterę prywatną, sporo zaoszczędzisz, dlatego warto zastanowić się nad przeznaczeniem kwoty na miłe atrakcje.
Dodatkowo warto odwiedzić miejscowości w pobliżu Rogowa – np. Kołobrzeg. Sam spacer po pięknej promenadzie i zakamarkach miasta będzie świetną rozrywką. Jeśli natomiast chcesz aktywnie spędzić czas, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć rowery i wybrać się na przejażdżkę.

Jeśli natomiast spędzasz Wielkanoc z dziećmi, możesz liczyć na moc atrakcji tj. kino, oceanarium, „Ukrytą Krainę” i wiele więcej.

Czy warto spędzić Wielkanoc nad morzem?

Oczywiście to zależy, jakie są preferencje Twoje i Twojej rodziny. Jeśli kochacie morze, uwielbiacie zbawienne działanie morskiej bryzy, a dzieci mają masę zabawy na plaży – nie zastanawiaj się dwa razy. Rogowo może być idealnym miejscem na wyjazd wielkanocny. Dodatkowo końcówka marca to początek wiosny, więc możesz liczyć na przepiękną pogodę i porządną dawkę witaminy D.