Ustronie morskie – Atrakcje

Ustronie Morskie to niewielka miejscowość nadmorska, która co roku w sezonie letnim przyciąga wielu wczasowiczów. W tym malowniczym miejscu niemal każdy znajdzie coś dla siebie i to bez względu na styl życia. Ustronie Morskie posiada liczne atrakcje, które zarówno spotykają się z entuzjazmem turystów, jak i też spełniają oczekiwania stałych mieszkańców tego miejsca.

Ustronie Morskie oferuje przede wszystkim odpoczynek na piaszczystych plażach oraz możliwość podziwiania uroków Morza Bałtyckiego, które zachwycają bez względu na pogodę czy porę roku. Największym atutem tego miejsca jest więc piękno przyrody i możliwość obcowania z nadmorską naturą. Jednak nawet najbardziej aktywni mają możliwość ciekawego spędzania wolnego czasu. Ustronie Morskie to nie tylko kąpiele słoneczne i morskie, ale też idealna przestrzeń dla wycieczek pieszych i rowerowych oraz uprawiania wędkarstwa morskiego i jazdy konnej.

Rozrywka i rekreacja nad morzem

Atrakcje w Ustroniu Morskim to także liczne tereny i obiekty rekreacyjne, takie jak: boiska sportowe, sale gimnastyczne czy korty tenisowe. Dla amatorów golfa ciekawym miejscem będzie Gold Driving Range. Niesamowitych przeżyć oraz dużej dawki adrenaliny dostarczyć mogą na pewno loty turystyczno-widokowe motolotnią i skoki spadochronowe, które organizowane są na lotnisku w pobliskim Bagiczu. W Ustroniu Morskim znajdziemy także atrakcje dla dzieci – na niewątpliwą uwagę zasługuje przede wszystkim centrum sportowo-rekreacyjne z Aquaparkiem "Helios", gdzie liczyć można na udaną zabawę wśród wodnych atrakcji.

Zabytki w okolicy

Dużo do zaoferowania ma nie tylko Ustronie Morskie, ale także jego okolice. W gminie Ustronie Morskie znajdują się liczne zabytki architektoniczne - niektóre datowane na XII wiek. Aby je zobaczyć, najlepiej jest odwiedzić Rusowo, w którym znajduje się najwięcej z nich. Na uwagę zasługuje również neogotycki kościół oraz neobarokowy pałac w Strzepowie. Co ciekawe, zabytki te zlokalizowane są na malowniczym wzniesieniu.

Warto zobaczyć:


- boiska sportowe
- obiekty rekreacyjne
- centrum sportowo - rekreacjne
- trasy turystyczne
- szlaki rowerowe
-
wyprawy na dorsza