Wpis opublikowany 03.02.2016

Nieruchomości nad morzem – wady i zalety.

Nieruchomości nad morzem – wady i zalety.

Wielu z nas spędzając swój letni urlop nad morzem zastanawiało się „A gdyby tak mieć to wszystko- morze, piasek, czyste powietrze i niewątpliwie urokliwe pejzaże, na co dzień?” Cóż, od marzeń i snucia odważnych planów do ich realizacji długa droga. Jednak coraz częściej, obserwując dzisiejszą rzeczywistość, przekonujemy się, że nie jest to już czystą abstrakcją.

Zalety wybrzeża

Polskie wybrzeże to tereny niezmiennie wybierane jako cel letniego wypoczynku. Od niedawna to także wybór wielu na dłużej. Przeprowadzka nad morze już niespecjalnie kogokolwiek dziwi, a zalety wybrzeża zdają się być bezdyskusyjne.

Czyste powietrze, piękne tereny i …

Atrakcyjność nadmorskich mieszkań i apartamentów polega przede wszystkim bezpośrednio na otoczeniu, w które nieruchomości są wkomponowane. Morze, plaża, cisza, urok nieskażonej cywilizacyjnie przyrody. Do tego wysoka jakość powietrza i jego niewątpliwe walory prozdrowotne. Wszystko to od zawsze przyciąga turystów. Od jakiegoś czasu także inwestorów i potencjalnych mieszkańców.

Możliwości osiedlenia się na terenach nadmorskich powiększają się. Oferta obejmująca atrakcyjne mieszkania i apartamenty nad morzem na sprzedaż rozszerza się, stając się coraz bardziej powszechną i spełniającą rosnące wymagania klientów. Dostęp do miejskiej infrastruktury, wraz z jej kulturalno-edukacyjnym zapleczem, pozwala postrzegać przeprowadzkę nad morze w kategoriach doskonałego połączenia zalet nadmorskiego kurortu z wielkomiejskim duchem.

Atrakcyjność nadmorskich nieruchomości

Posiadanie własnego mieszkania, domu bądź apartamentu nad morzem przynosi niewątpliwe korzyści. Poza zaletami środowiska naturalnego, nadmorskie kompleksy mieszkalno-wypoczynkowe przyciągają możliwościami inwestycyjnymi. Zakup nieruchomości nad morzem pozwala dobrze ulokować gotówkę, rodząc tym samym możliwości czerpania zysków z wynajmu. Obleganie nadmorskich kurortów przez turystów jest oznaką niesłabnącego zainteresowania nadbałtyckimi formami spędzania urlopu.

Piękno bez wad?

Urlop czy też zamieszkanie nad morzem na stałe, mimo mnogości niepodważalnych zalet, ma jednak pewne subtelne minusy. Ich istnienie nie stanowi jakieś poważnej rysy na obrazie zalet posiadania nieruchomości na wybrzeżu, jednak uczciwie będzie wspomnieć o nich tutaj.

W powyższej kwestii można wyróżnić pewne dwa aspekty, których subtelność polega miedzy innymi na tym, że przy przemyślanej strategii wyboru lokalizacji oraz konkretnych cech danej nieruchomości, można zminimalizować bądź wręcz wyeliminować ich istnienie.

Otóż turystyczny tłok i problemy komunikacyjne (większość turystów przyjeżdża własnymi samochodami na urlop) mogą budzić pewne niedogodności i obawy przyszłych mieszkańców nadbałtyckich kurortów. Jednak biorąc pod uwagę sezonowość powyższego zjawiska, jak również szeroką ofertę nieruchomości zróżnicowaną pod względem lokalizacyjnym, ten negatywny aspekt z całą pewnością nie przyćmiewa walorów posiadania własnego mieszkania, domu czy też apartamentu nad morzem.