Wpis opublikowany 13.10.2015

Na co warto zwrócić uwagę poszukując noclegu nad morzem?

Na co warto zwrócić uwagę poszukując noclegu nad morzem?

Każdy z nas jest inny, odmienne sprawy traktuje priorytetowo, jednak w kwestii wyboru miejsca noclegowego w trakcie wyjazdu na wakacje myślimy podobnie. Wiadomo, że niemal wszyscy wybierający się nad polskie morze chcieliby znaleźć ofertę maksymalnie tanią, o najwyższym standardzie, z hotelem leżących tuż obok morza. To właśnie te elementy (i jeszcze kilka innych) decydują o ostatecznej decyzji.

Turystów można podzielić na kilka rodzajów. Niektórzy jadą na wakacje by odpocząć, inni chcą jak najwięcej zobaczyć, zwiedzić, jeszcze inni szukają odskoczni od codzienności. Jednak większość z nich, szukając miejsc noclegowych, kieruje się podobnymi przesłankami. Poznajmy je.

Po pierwsze - cena

Niemal każdy szukając miejsc noclegowych, bez różnicy czy nad morzem, czy w górach, prędzej czy później swój wzrok skieruje na cenę. Z reguły zanim wyjedziemy na urlop ustalamy budżet, którego nie chcemy przekroczyć, w którym swoje miejsce ma również cena za hotel, pensjonat czy wolnostojący domek.

Pamiętajmy, cena cenie nierówna – tańszy hotel może nie mieć wliczonego śniadania, opłaty klimatycznej, parkingu czy usług dodatkowych. Jeśli pragniemy z nich korzystać, może się okazać, że konkurencyjna, droższa oferta, finalnie okaże się tańszą. Dlatego zanim podejmiemy decyzję o rezerwacji, skrupulatnie przeanalizujmy co zawarte jest w cenie za nocleg.

Po drugie - standard

Drugi punkt nierozerwalnie łączy się z pierwszym, czyli ceną. Wiadomo, dysponując większymi zasobami finansowymi będziemy mogli pozwolić sobie na wyższy standard. Nie oszukujmy się, luksusowe apartamenty nad morzem swoje kosztują. Chyba, że trafimy na promocję, która zrówna ich cenę z gorzej wyposażonymi noclegami.

Mnóstwo osób wyjeżdżając raz w roku na wczasy pragnie oderwać się od codzienności, zapewnić sobie maksymalny poziom luksusu, choćby przez dwa tygodnie. W takich przypadkach, poszukując noclegu, należy dokładnie przeanalizować ofertę hoteli czy pensjonatów i wybrać ten, którego estetyka idealnie trafi w gusta.

Po trzecie - lokalizacja

Większość osób planujących urlop nad morzem pragnie, by ich baza noclegowa zlokalizowana była jak najbliższej wody. W końcu nikt nie chce spędzać długich minut w taksówce czy samochodzie by dostać się na plażę.

Pamiętajmy, by dokładnie zweryfikować ofertę hoteli czy pensjonatów – określenie „blisko morza” niekoniecznie oznaczać będzie pięć minut spacerkiem. Ustalmy dokładną odległość od plaży by po przyjeździe na miejsce nie okazało się, że czeka nas drałowanie z bagażami po kilkaset metrów dziennie, kiedy zechcemy skorzystać z morskiej wody.

Po czwarte – dodatkowe atrakcje

Basen w hotelu nad morzem? Czemu nie! Sauna, SPA, strzeżony parking, restauracja, dobrze wyposażony bar, siłownia to zaledwie kilka z atrakcji, którymi coraz częściej kuszą nas hotele czy pensjonaty. Dla wielu turystów będą one wystarczającym bodźcem który sprawi, że zdecydują się na nocleg właśnie w tym miejscu. Warto je sprawdzić, gdyż często można z nich skorzystać bez dodatkowej opłaty.